За півтора роки роботи соціальний проект «Банк шкіри. Лікування опіків» допоміг врятувати 12 пацієнтів з глибокими опіками. У планах організаторів проекту – значно збільшити можливості проекту, для надання допомоги більшій кількості постраждалих.

Зокрема, протягом 2015-2016 років у рамках проекту було виконано відновлення шкіри за допомогою клітинних технологій 12 пацієнтам, які отримали глибокі опіки до 43% поверхні тіла. Для цього було використано 0,9 млрд клітин, або 12,8% від резерву банку шкіри медичної компанії ilaya. Таким чином, у Банку шкіри ще залишається  4,1 млрд клітин, які використовуватимуться у майбутньому. Лікування виконувалося у Київському міському опіковому центрі під керівництвом професора Георгія Козинця.

«Зараз всі пацієнти чудово почувають себе, вони повернулися до повноцінного життя. Лікування принесло високі результати, що добре помітно на наших фотозвітах, – розповідає керівник проекту «Банк шкіри. Лікування опіків» Олексій Шершньов – ,Завдяки клітинним технологіям лікарі змогли якісно відновити пошкоджені тканини пацієнтам, адже зараз місця опіків вкриті дермою, а ні грубими рубцями, як це буває при подібних травмах. А це – зовсім інша якість життя. Крім того, при важких опіках клітинні технологій фактично рятують життя людини, швидко відновлюючи значні ділянки шкіри».

За словами Олексія Шершньова, цей інноваційний проект, подібно іншому проекту «Біотех-реабілітація поранених» також стикнувся з антагонізмом багатьох державних медичних установ, які чомусь вважають, що це експериментальна технологія, хоча у світі вона успішно практикується вже понад 10 років. Також значні обмеження у реалізації проекту є за рахунок специфіки лікування, адже опіки можуть лікуватися лише у спеціалізованих опікових центрах.

– Надалі ми плануємо відкрити окремий медичний підрозділ, який буде застосовувати клітини з Банку шкіри для лікування наслідків опіків та обширних травм, коли потрібно відновлювати великі площини шкіри замість рубців. Це дозволить нам допомогти набагато більшій кількості постраждалих – підкреслює Олексій Шершньов.

Проект «Банк шкіри. Лікування опіків» був створений в кінці 2014 року з метою створення банку клітин для лікування глибоких поразок тканини за допомогою клітинних технологій, які дозволяють швидко і якісно відновити велику площу шкіри. Постійний резерв Банку шкіри становить 5 млрд. Клітин, які можуть бути використані для відновлення 50 м² шкіри в короткі терміни. Учасники проекту – медична компанія ilaya, яка забезпечує накопичення і культивування клітинного матеріалу, Київський міський опіковий центр, на базі якого проводиться лікування пацієнтів, Всеукраїнський центр волонтерів «Народний проект», який забезпечує збір необхідних коштів. Найбільший меценат проекту – Фармацевтична фірма “Дарниця”, яка пожертвувала для проекту 800 000 гривень. На початку 2015 року проекту висловила підтримку і надала особистий патронат Дружина Президента України Марина Порошенко.

9

1

 

2

 

3

4

5

6